Jotihunt

Klik hier om naar het overzicht van de speltakken in onze groep te gaan
Waarom deze vreemde banner?

Scouting Gelderland organiseert al geruime tijd de jotihunt tijdens het jota-joti weekend van scouting. De jotihunt is een vossenjacht door heel Gelderland waarbij de globale positie van een vossenteam gevonden kan worden door een puzzel op te lossen. Deze puzzel wordt ieder uur verstuurd via internet en hoe sneller je die hebt opgelost en dus de positie weet van het team, hee meer kans je hebt om dat team te “vangen”. Met iedere succesvolle jacht kun je punten verdienen en diegene met de meeste punten wint. Naast deze puzzels zijn er ook steeds creatieve opdrachten rondom het thema. Dit jaar is het thema Alice in wonderland en vandaar de bannerfoto.
Castor is bever in het latijn en vanaf dat wij als groep meedoen heeft ons team steeds een bijpassende naam. Ditmaal is dat Castor Mirabilis, ofwel Bever in Wonderland. Deze jotiihunt laat zien dat scouting met zijn tijd meegaat en dat alle moderne hulpmiddelen ingezet worden bij een klassiek spel, een vossenjacht. Het is erg leuk om te doen, maar wel vermoeiend; 30 uur lang in ploegen het hoofdkwartie bemensen, jagen en opdrachten maken gaat je niet in de koude kleren zitten! Gezien de aard van de activiteiten is de jotihunt alleen bedoeld voor explorers en ouder.
Zie hier de vorige edities waar we aan mee hebben gedaan: jotihunt.scbevers.nl

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *